Poznaj przedsiębiorstwo społeczne doktora Franka Hoffmanna


drfrankhoffmann

Dr Frank Hoffman jest członkiem Ashoki (Ashoka Fellow). W 2006 roku założył discovering hands®  w odpowiedzi na poważny problem społeczny, jakim jest wysoki koszt diagnozowania nowotworów piersi w zestawieniu z ogromną grupą kobiet, u których występuje to schorzenie będące jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. W Niemczech co roku 60000 kobiet jest diagnozowanych pozytywnie.

W ramach programu specjalnie przeszkolone niewidome osoby sprawiają, ze wczesna diagnoza raka piersi jest skuteczniejsza i tańsza, a wyjątkowe umiejętności wynikające z „niepełnosprawności” okazują się wyjątkowym  talentem ratującym życie.

Celem discovering hands® jest:

  • Tworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami wzroku;
  • Oferowanie lepszej opieki i diagnostyki medycznej, dzięki systemowemu wykorzystaniu przeszkolonego zmysłu dotyku osób niewidzących lub niedowidzących;
  • Zapewnienie maksimum korzyści dla pacjentek z nowotworami piersi dzięki wczesnej diagnozie.

discovering hands® jest profesjonalnym przedsiębiorstwem społecznym a wszystkie zyski są reinwestowane w kolejne szkolenia i upowszechnienie modelu. Dochód pochodzi ze sprzedaży specjalnej taśmy oznakowanej pismem Braille’a, którą wynalazł i opatentował dr Hoffman. Koszt wizyty ginekologicznej w Niemczech to ok 46EUR, z tego 10EUR trafia do discovering hands®.

Więcej na http://www.discovering-hands.de/

 

Poniższy film jest w języku angielskim.