Poznaj przedsiębiorstwo społeczne Any Belli Estevez


anabelle

Ana Bella jest członkinią Ashoki (Ashoka Fellow) i założycielką Ana Bella Foundation. Według badań ponad 2.000.000 kobiet w Hiszpanii są ofiarami przemocy w związkach. Ana Bella, która sama doświadczyła, co oznacza życie w strachu, buduje sieć i rozwiązania dla kobiet, których nie nazywa „ofiarami przemocy”, ale „osobami, które przetrwały przemoc”.

W kraju, w którym bezrobocie wynosi 27%, brak zatrudnienia jest ważnym powodem, dla którego kobiety decydują się pozostawać w toksycznych związkach. Dlatego Ana Bella postanowiła stworzyć przedsiębiorstwo społeczne, które zatrudniałoby kobiety, aby mogły rozpocząć nowe, szczęśliwe i godne życie o własnych siłach.

ANA BELLA SOCIAL SCHOOL FOR WOMEN EMPOWERMENT to przedsiębiorstwo założone wspólnie z firmą Danone w Hiszpanii. Kobiety otrzymują w nim szkolenia, a następnie pracują, jako hostessy sprzedające produkty firmy.  Ważnym aspektem projektu jest to, że kobiety te są widoczne. Praca jaką wykonują nie jest niewidzialna, jak praca osób sprzątających, czy pomagających w kuchni. Kobiety, które przetrwały przemoc stają się ambasadorkami marki i agentkami zmiany społecznej.

Więcej informacji na http://www.fundacionanabella.org/

Film w języku hiszpańskim, z napisami w języku angielskim

http://www.dailymotion.com/video/x14g3qn_social-school-for-women-empowerment-in-spain-english-subtitles_webcam